RS/TX
A.net/TX
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Louise H S Track & Field and Cross Country - Louise, Texas
you RUN the place
P O Box 97, Louise, Texas, 78520, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Lauren Hlavaty
Photos (
0
)
View
Videos (
0
)
View
News (
1
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2011 / 2012 - (1 articles)
All News
Search
2012 Results - Texas UIL 1A Region 4 Championships
Published by
RunnerSpace.com/HighSchool
Apr 28th 2012, 9:48pm
Comments
Texas UIL 1A Region 4 Championships
Apr 27, 2012 to Apr 28, 2012
Judson ISD Stadium, Converse, TX, US
« Filter Results by Team: »
Agua Dulce
Barksdale Nueces Canyon
Ben Bolt-Palito Blanco
Benavides
Brackettville Brackett
Broaddus
Brookeland
Bruni
Buckholts
Burkeville
Burton
Calvert
Castroville Medina Valley
Center Point
Cherokee
Chester
Chireno
Colmesneil
Comstock
D'Hanis
Daisetta Hull-Daisetta
Dime Box
Eden
Evadale
Evant
Falls City
Flatonia
Ganado
Goodrich
Groveton
Iola
Island
Johnson City High School
Kenedy
Lasara
Lavilla
Leakey
Leggett
Lohn
Lometa
Louise
Martinsville
Mason
Menard
Milano
Moulton
North Zulch
Oglesby
Pettus
Pineland West Sabine
Port Aransas
Richards
Richland Springs
Rochelle
Rocksprings
Round Top-Carmine
Runge
Sabinal
Sabine Pass
San Antonio Stacey
San Perlita
Santa Maria
Shelbyville
Shiner
Snook
Tenaha
Thrall
Tilden Mcmullen County
Utopia
West Hardin
Woodsboro
Yorktown
Zavalla
Men:
100m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
110h
|
300h
|
4x100m
|
4x200m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
100h
|
300h
|
4x100m
|
4x200m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 100m 1A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Davis, Reginald
Tenaha
10.86
nwi
1
10
2
Ybarra, Kolbe
Yorktown
11.13
nwi
1
8
3
Jackson, Adrian
Castroville Medi
11.16
nwi
1
6
4
Andel, Zachary
Ganado
11.18
nwi
1
4
5
Cantu, Ricky
Lavilla
11.33
nwi
1
2
6
Williams, ReShod
Pineland West Sa
11.35
nwi
1
1
7
Totten, Matthew
Evadale
11.59
nwi
1
8
Williams, Rodryk
Yorktown
11.83
nwi
1
Mens 400m 1A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Tucker, George
Goodrich
50.46
1
10
2
Jones, Casey
Pettus
50.60
1
8
3
Messer, Dominique
Milano
51.40
1
6
4
Bethany, Xavier
Burton
52.62
1
4
5
Scruggs, Kalen
Thrall
53.39
1
2
6
Martinez, Erbey
Brackettville Br
53.67
1
1
7
Henderson, Austin
Port Aransas
53.89
1
Mens 800m 1A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Watson, Andres
San Perlita
2:01.82
1
10
2
Cowan, Kade
Buckholts
2:01.98
1
8
3
Steward, Zen
Mason
2:01.99
1
6
4
Buchanan, Jamall
San Antonio Stac
2:06.89
1
4
5
Fuentez, Christian
Comstock
2:07.99
1
2
6
Johnson, Patrick
Broaddus
2:12.53
1
1
7
Perez, Isidore
Louise
2:18.89
1
8
Flores, Manny
Sabine Pass
2:21.20
1
Mens 1600m 1A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wright, Garrett
Zavalla
4:41.85
1
10
2
Fries, Matt
Port Aransas
4:42.13
1
8
3
Flores, Efrain
Milano
4:45.78
1
6
4
Salazar, Xavier
Ganado
4:48.49
1
4
5
Ramos, TY
Moulton
4:52.78
1
2
6
Keen, Jacob
Comstock
4:55.36
1
1
7
Sanchez, Silvestre
Pettus
4:56.18
1
8
Marcantel, Corban
Port Aransas
4:56.26
1
9
Vasquez, Jose
Rocksprings
5:00.78
1
10
Cowan, Kade
Buckholts
5:02.81
1
11
Karre, Jacob
Sabinal
5:04.33
1
12
Pasquel, Callejas
Mason
5:04.64
1
13
Seabolt, Jacob
Louise
5:06.46
1
14
Fuller, Michael
Daisetta Hull-Da
5:10.88
1
15
Lyons, Nigel
Broaddus
5:19.63
1
Mens 3200m 1A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Watson, Andres
San Perlita
10:35.52
1
10
2
Fries, Matt
Port Aransas
10:35.93
1
8
3
Ramos, TY
Moulton
10:36.63
1
6
4
Keen, Jacob
Comstock
10:44.49
1
4
5
Marcantel, Corban
Port Aransas
10:52.39
1
2
6
Seabolt, Jacob
Louise
10:53.27
1
1
7
Johnson, Cory
San Antonio Stac
11:10.47
1
8
Betancourt, Alex
San Antonio Stac
11:13.65
1
9
Crofts, Dalton
Johnson City Hig
11:14.82
1
10
Randolph, Collin
Brookeland
11:46.59
1
11
Ceniceros, Cesar
Dime Box
11:56.87
1
12
Brooks, Devin
Broaddus
12:34.00
1
13
Ford, Eugene
Groveton
12:35.05
1
--
Wright, Garrett
Zavalla
NT
1
--
Flores, Efrain
Milano
NT
1
--
Salazar, Xavier
Ganado
NT
1
Mens 110m Hurdles 1A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Tucker, George
Goodrich
15.00
nwi
1
10
2
Thedford, Pierce
Ganado
15.22
nwi
1
8
3
Harton, Reid
D'Hanis
15.29
nwi
1
6
4
Sparkman, Kyle
Ganado
15.44
nwi
1
4
5
Pannell, Ty
Leakey
15.67
nwi
1
2
6
Benavides, Martin
Bruni
15.84
nwi
1
1
7
Harrington, Justin
West Hardin
15.87
nwi
1
8
Smith, Kameron
Ganado
16.19
nwi
1
Mens 300m Hurdles 1A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Thedford, Pierce
Ganado
40.83
1
10
2
Sparkman, Kyle
Ganado
41.29
1
8
3
Navarrette, Nick
Mason
41.60
1
6
4
Shockley, Zack
Sabinal
42.34
1
4
5
Metting, Dustin
Yorktown
42.41
1
2
6
Labay, Joshua
Ganado
42.52
1
1
7
Urena, Brandon
Lavilla
43.18
1
8
McIntyre, Deane
Pineland West Sa
44.23
1
Mens 4x100m Relay 1A
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Coleman
,
Blaschke
,
Lawrence
,
Flowers
Shiner
43.96
1
20
2
Lacey
,
Williams
,
Williams
,
Flores
Pineland West Sa
44.31
1
16
3
Aguilar
,
Andel
,
Leal
,
Garcia
Ganado
44.53
1
12
4
Ortiz
,
Jones
,
Simon
,
Jackson
Castroville Medi
44.82
1
8
5
Cadena
,
Alaniz
,
Ramirez
,
Lopez
Ben Bolt-Palito
45.25
1
4
6
Totten
,
Rawls
,
Bruce
,
Conner
Evadale
45.43
1
2
7
Walsh
,
Costello
,
Tyler
,
Rains
Colmesneil
45.47
1
8
Cantu
,
Urena
,
Serna
,
Silva
Lavilla
46.19
1
Mens 4x200m Relay 1A
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Coleman
,
Jones
,
Lawrence
,
Flowers
Shiner
1:29.39
1
20
2
Barefiel
,
Lubyines
,
Ybarra
,
Williams
Yorktown
1:30.17
1
16
3
Lacey
,
Williams
,
Williams
,
McIntyre
Pineland West Sa
1:32.51
1
12
4
Duarte
,
Wood
,
Stockbri
,
Silguero
Mason
1:33.18
1
8
5
Aguilar
,
Andel
,
Andel
,
Garcia
Ganado
1:33.84
1
4
6
Alaniz
,
Lopez
,
Cadena
,
Ramirez
Ben Bolt-Palito
1:34.39
1
2
7
Lopez
,
Mica
,
Griffin
,
Ponder
Flatonia
1:34.54
1
8
Bill
,
Puentes
,
Gonzales
,
Aguilar
Louise
1:35.05
1
Mens 4x400m Relay 1A
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Blaschke
,
Lawrence
,
Jones
,
Wallace
Shiner
3:25.41
1
20
2
Steward
,
Newsom
,
Castillo
,
Silguero
Mason
3:28.97
1
16
3
Stringer
,
Bruce
,
Etue
,
Murphy
Evadale
3:28.99
1
12
4
Lubyines
,
Weischwe
,
Barefiel
,
Metting
Yorktown
3:32.71
1
8
5
Spencer
,
Lunsford
,
Moreno
,
Fuentez
Comstock
3:34.09
1
4
6
Puentes
,
Perez
,
Aguilar
,
Puentes
Louise
3:36.87
1
2
7
Woods
,
Creel
,
Kelly
,
Ridge
West Hardin
3:43.64
1
--
Ramirez
,
Lopez
,
Cadena
,
Alaniz
Ben Bolt-Palito
DQ
1
Mens Shot Put 1A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Burleson, Hershel
Rocksprings
49-08.25
(15.14m)
1
10
2
DeSouza, Josiah
Runge
48-07.50
(14.82m)
1
8
3
Garcia, Michael
Ganado
45-09.00
(13.94m)
1
6
4
Mica, Mitchell
Flatonia
45-02.75
(13.79m)
1
4
5
Silliman, Case
Ganado
44-00.50
(13.42m)
1
2
6
Perez, Jose
Rocksprings
43-10.50
(13.37m)
1
1
7
Rodarmel, Shane
Evadale
43-10.50
(13.37m)
1
8
Payne, Cris
Woodsboro
42-10.75
(13.07m)
1
9
Roland, DeAaron
Tenaha
40-11.00
(12.47m)
1
10
Franke, Derek
Yorktown
39-11.00
(12.17m)
1
11
Medina, Hector
Mason
39-05.00
(12.01m)
1
12
Grasham, Jamie
Woodsboro
39-02.00
(11.94m)
1
13
Sebesta, Joseph
Snook
38-07.00
(11.76m)
1
14
Breadner, Ryan
Cherokee
37-09.50
(11.52m)
1
15
Sunday, Steven
Burkeville
33-08.50
(10.27m)
1
--
Cooks, LaDarren
Tenaha
DQ
(--)
1
Mens Discus 1A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Burleson, Hershel
Rocksprings
144-01
(43.92m)
1
10
2
Silliman, Case
Ganado
141-06
(43.13m)
1
8
3
Garcia, Michael
Ganado
132-01.25
(40.27m)
1
6
4
Garza, Arturo
Lavilla
130-07.50
(39.81m)
1
4
5
Lyssy, Scott
Falls City
125-09.50
(38.34m)
1
2
6
Thomas, Matt
Sabinal
124-07.50
(37.99m)
1
1
7
Brodsky, David
Falls City
123-10.50
(37.76m)
1
8
DeSouza, Josiah
Runge
123-03.50
(37.58m)
1
9
Broesche, Seth
Snook
120-07.75
(36.77m)
1
10
Medina, Hector
Mason
117-06.25
(35.82m)
1
11
Brown, Dillon
Shelbyville
117-00
(35.66m)
1
12
Ackley, Colton
Colmesneil
114-08.75
(34.97m)
1
13
Liscano, Marco
Dime Box
114-03.25
(34.83m)
1
14
Reeves, Tristan
Evadale
113-00
(34.44m)
1
15
Perez, Jose
Rocksprings
107-08.50
(32.83m)
1
--
Midkiff, Brandon
Evadale
ND
(--)
1
Mens High Jump 1A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McSherry, Kyle
Menard
6-02.00
(1.88m)
1
10
2
Pate, Tyler
Port Aransas
6-02.00
(1.88m)
1
8
3
Bethany, Xavier
Burton
6-00.00
(1.83m)
1
6
4
Tucker, George
Goodrich
6-00.00
(1.83m)
1
4
5
Patterson, Wyatt
West Hardin
6-00.00
(1.83m)
1
2
11
Ferrara, Alex
Milano
5-10.00
(1.78m)
1
6
Hunter, Aaron
Bruni
5-10.00
(1.78m)
1
1
7
Steward, Zen
Mason
5-10.00
(1.78m)
1
7
Rawls, Kaleb
Evadale
5-10.00
(1.78m)
1
9
Lawrence, Zach
Shiner
5-10.00
(1.78m)
1
9
Moses, Logan
Woodsboro
5-10.00
(1.78m)
1
12
Stockbridge, Chance
Mason
5-08.00
(1.73m)
1
13
Moore, Jon
Sabinal
5-08.00
(1.73m)
1
13
Burchell, Brandon
Oglesby
5-08.00
(1.73m)
1
--
Hopkins, Joe
Zavalla
NH
(--)
1
--
Carrizales, Derly
Bruni
NH
(--)
1
Mens Long Jump 1A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Lee, Dillon
Louise
21-06.50
(6.57m)
nwi
1
10
2
Barefield, Jayden
Yorktown
21-05.00
(6.53m)
nwi
1
8
3
Jackson, Adrian
Castroville Medi
21-03.00
(6.48m)
nwi
1
6
4
Conner, Jacob
Evadale
21-02.00
(6.45m)
nwi
1
4
5
Walsh, Cody
Colmesneil
20-06.75
(6.27m)
nwi
1
2
6
Shockley, Zack
Sabinal
20-06.50
(6.26m)
nwi
1
1
7
Bethany, Xavier
Burton
20-04.50
(6.21m)
nwi
1
8
Williams, Rodryk
Yorktown
20-00.50
(6.11m)
nwi
1
9
Ponder, Zane
Flatonia
19-10.00
(6.05m)
nwi
1
10
Molina, Robert
Runge
19-09.50
(6.03m)
nwi
1
11
Jones, Casey
Pettus
19-01.50
(5.83m)
nwi
1
11
Mica, Colby
Flatonia
19-01.50
(5.83m)
nwi
1
11
Pannell, Tanner
Leakey
19-01.50
(5.83m)
nwi
1
14
Starling, Dante
Chireno
19-00.00
(5.79m)
nwi
1
15
Gonzalez, Raymundo
Rocksprings
17-10.00
(5.44m)
nwi
1
16
Harrington, Justin
West Hardin
17-06.75
(5.35m)
nwi
1
Mens Triple Jump 1A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Shockley, Zack
Sabinal
45-08.00
(13.92m)
nwi
1
10
2
Bethany, Xavier
Burton
44-05.00
(13.54m)
nwi
1
8
3
Lee, Dillon
Louise
44-02.50
(13.47m)
nwi
1
6
4
Messer, Dominique
Milano
43-04.50
(13.22m)
nwi
1
4
5
Tucker, George
Goodrich
43-00.50
(13.12m)
nwi
1
2
6
Mica, Colby
Flatonia
42-11.25
(13.09m)
nwi
1
1
7
Conner, Jacob
Evadale
42-09.50
(13.04m)
nwi
1
8
Murphy, Deven
Evadale
42-00.00
(12.80m)
nwi
1
9
Macon, tye
D'Hanis
40-11.00
(12.47m)
nwi
1
10
Graham, Grayson
Rocksprings
40-03.00
(12.27m)
nwi
1
11
Ramirez, Gabriel
Ben Bolt-Palito
39-05.75
(12.03m)
nwi
1
12
Custer, Zach
Center Point
39-05.50
(12.03m)
nwi
1
13
Lacey, Desmond
Pineland West Sa
39-03.50
(11.98m)
nwi
1
--
Watson, Andres
San Perlita
DQ
(--)
nwi
1
--
Vergara, Armando
Bruni
DQ
(--)
nwi
1
--
Chapa, Oliver
Bruni
DQ
(--)
nwi
1
Mens Pole Vault 1A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Garza, Brandon
Milano
13-00.00
(3.96m)
1
10
2
Malcolm, Tyler
Falls City
13-00.00
(3.96m)
1
8
3
Spencer, Dawson
Comstock
12-06.00
(3.81m)
1
6
4
Mendoza, Emilio
Kenedy
12-00.00
(3.66m)
1
4
5
Churchwell, Chase
Eden
12-00.00
(3.66m)
1
2
6
Patterson, Morgan
West Hardin
12-00.00
(3.66m)
1
1
7
Carter, Mikel
Shelbyville
12-00.00
(3.66m)
1
8
Sparkman, Kyle
Ganado
11-06.00
(3.51m)
1
9
Tinney, Trevor
Richland Springs
11-00.00
(3.35m)
1
9
Hallmark, Weston
Kenedy
11-00.00
(3.35m)
1
11
Pugh, Sabian
Milano
10-06.00
(3.20m)
1
11
Harlos, Stephen
Falls City
10-06.00
(3.20m)
1
--
Ridge, Calvin
West Hardin
NH
(--)
1
--
Gloria, Patrik
Eden
NH
(--)
1
--
Rightmer, Reed
Flatonia
NH
(--)
1
--
Costellow, Zachary
Colmesneil
NH
(--)
1
Womens 100m 1A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Hunt, Laneshia
Shiner
12.40
nwi
1
10
2
Mosley, Lakedra
Calvert
12.65
nwi
1
8
3
Williams, Lauran
San Antonio Stac
12.79
nwi
1
6
4
Weise, Brittney
North Zulch
12.87
nwi
1
4
5
Noble, Nicolette
Colmesneil
12.90
nwi
1
2
6
Garza, Chloe
Pettus
13.00
nwi
1
1
7
Lathan, Tameria
Shelbyville
13.01
nwi
1
8
Edwards, Courtney
Tenaha
13.70
nwi
1
Womens 200m 1A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Williams, Brandalyn
Snook
26.62
nwi
1
10
2
Lathan, Shameria
Shelbyville
27.05
nwi
1
8
3
Elder, Anna
Pettus
27.45
nwi
1
6
4
Charles, Maya
San Antonio Stac
27.78
nwi
1
4
5
Mosley, Lakedra
Calvert
27.91
nwi
1
2
6
Lemke, Margaret
Mason
27.92
nwi
1
1
7
Gonzalez, Kaitlin
Bruni
28.41
nwi
1
8
Williams, Joyslin
Pineland West Sa
29.21
nwi
1
Womens 400m 1A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Barnes, Shakera
Snook
56.93
1
10
2
Ferguson, Rachel
Pineland West Sa
58.07
1
8
3
DeLancey, Lacey
Johnson City Hig
58.80
1
6
4
Elder, Anna
Pettus
1:00.47
1
4
5
Bolton, Camory
Shelbyville
1:03.37
1
2
6
Williams, Tiffany
Calvert
1:03.41
1
1
7
Saldivar, Selena
Santa Maria
1:03.56
1
8
Ramirez, Abellyca
Rocksprings
1:05.26
1
Womens 800m 1A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Campbell, Bettye
Evant
2:31.34
1
10
2
Ramirez, Abellyca
Rocksprings
2:32.00
1
8
3
Dziuk, Alyssa
Falls City
2:33.93
1
6
4
Shelton, Mamie
Tilden Mcmullen
2:34.71
1
4
5
Bridges, Ashley
Ganado
2:35.43
1
2
6
Navarro, Nevah
Barksdale Nueces
2:35.51
1
1
7
Smith, Kourtney
Johnson City Hig
2:40.77
1
8
Dziuk, Taylor
Falls City
2:45.37
1
Womens 1600m 1A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Abbey, Jaclyn
Brackettville Br
5:44.02
1
10
2
Delbosque, Savannah
Pettus
5:45.14
1
8
3
Lasley, Liberty
Cherokee
5:48.73
1
6
4
Navarro, Nevah
Barksdale Nueces
5:49.70
1
4
5
Wood, Whitney
Johnson City Hig
5:56.67
1
2
6
Ochoa, Elizabeth
Thrall
6:00.10
1
1
7
Roades, Katelyn
Louise
6:01.50
1
8
Waters, Victoria
West Hardin
6:03.82
1
9
Ferguson, Rachel
Pineland West Sa
6:06.13
1
10
Nyquist, Alexis
San Perlita
6:07.27
1
11
Bridges, Ashley
Ganado
6:09.34
1
12
Pollok, Katie
Falls City
6:10.88
1
13
Cowan, Sara
Buckholts
6:11.07
1
14
Walker, Emma
Shelbyville
6:11.94
1
15
Dolezal, Brandee
Moulton
6:26.39
1
Womens 3200m 1A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lasley, Liberty
Cherokee
12:26.19
1
10
2
Abbey, Jaclyn
Brackettville Br
12:32.08
1
8
3
Delbosque, Savannah
Pettus
12:38.56
1
6
4
Wood, Whitney
Johnson City Hig
12:41.14
1
4
5
Ochoa, Elizabeth
Thrall
12:41.51
1
2
6
Roades, Katelyn
Louise
13:04.32
1
1
7
Preuss, Brandie
Thrall
13:14.14
1
8
Nyquist, Alexis
San Perlita
13:17.18
1
9
Sandoval, Gabby
Brackettville Br
13:25.00
1
10
Walker, Emma
Shelbyville
13:45.16
1
11
Dolezal, Brandee
Moulton
13:47.43
1
12
Broussard, Abigail
Sabine Pass
13:47.46
1
13
Walker, Catasia
Shelbyville
13:58.35
1
14
Garcia, Mary
Louise
14:21.59
1
15
Sims, Celeste
Pettus
14:26.61
1
16
Enloe, Taylor
Martinsville
15:00.62
1
Womens 100m Hurdles 1A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Perez, Stacey
Shiner
15.39
nwi
1
10
2
Auld, Keena
Leakey
16.21
nwi
1
8
3
Dziuk, Brittany
Falls City
16.41
nwi
1
6
4
Donnell, Allison
Tilden Mcmullen
16.67
nwi
1
4
5
Berkovsky, Emmalie
Shiner
16.84
nwi
1
2
6
Sifuentes, Kyra
Barksdale Nueces
17.04
nwi
1
1
7
Hlavaty, Lauren
Louise
17.39
nwi
1
8
Jarl, Kyndal
Mason
17.58
nwi
1
Womens 300m Hurdles 1A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Berger, Meloni
Shiner
46.71
1
10
2
Garza, Chloe
Pettus
46.87
1
8
3
Donnell, Allison
Tilden Mcmullen
51.18
1
6
4
Roberson, Anna
Port Aransas
52.31
1
4
5
Frerich, Maddie
Brackettville Br
53.68
1
2
6
Hoskins, Miya
Snook
55.94
1
1
7
Ochoa, McKail
Island
56.59
1
8
Sifuentes, Kyra
Barksdale Nueces
1:08.94
1
Womens 4x100m Relay 1A
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Hoskins
,
Williams
,
Howard
,
Barnes
Snook
49.24
1
20
2
Lathan
,
Turner
,
Cartwrig
,
Lathan
Shelbyville
50.60
1
16
3
Berger
,
Hunt
,
Stafford
,
Perez
Shiner
50.64
1
12
4
Wiatrek
,
Blocker
,
Blocker
,
Kotara
Falls City
50.76
1
8
5
Ramirez
,
Williams
,
Walker
,
Mosley
Calvert
51.66
1
4
6
Fowler
,
Charles
,
Thomson
,
Williams
San Antonio Stac
51.89
1
2
7
McDonald
,
Wood
,
Rose
,
DeLancey
Johnson City Hig
52.50
1
8
Smith
,
Kelm
,
Grisham
,
Rinderkn
Thrall
52.77
1
Womens 4x200m Relay 1A
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Hoskins
,
Williams
,
Howard
,
Barnes
Snook
1:45.93
1
20
2
Bolton
,
Lathan
,
Turner
,
Lathan
Shelbyville
1:46.20
1
16
3
Bruns
,
Williams
,
Steinhau
,
Mica
Flatonia
1:48.55
1
12
4
Crawford
,
Blocker
,
Blocker
,
Kotara
Falls City
1:48.56
1
8
5
Berger
,
Stafford
,
Blaschke
,
Perez
Shiner
1:50.30
1
4
6
Smith
,
Shirley
,
Tucker
,
Grisham
Thrall
1:50.55
1
2
7
Leister
,
Naranjo
,
Yeoman
,
Williams
Yorktown
1:52.17
1
8
Fowler
,
Charles
,
Thomson
,
Williams
San Antonio Stac
1:52.37
1
Womens 4x400m Relay 1A
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Moy
,
Blocker
,
Blocker
,
Kotara
Falls City
4:06.57
1
20
2
Smith
,
Wood
,
Wood
,
DeLancey
Johnson City Hig
4:07.57
1
16
3
Moore
,
Garza
,
Delbosqu
,
Elder
Pettus
4:11.31
1
12
4
Bruns
,
Steinhau
,
Mica
,
Williams
Flatonia
4:11.54
1
8
5
Leister
,
Guerrero
,
Henderso
,
Yeoman
Yorktown
4:18.54
1
4
6
Walker
,
Cartwrig
,
Johnson
,
Bolton
Shelbyville
4:23.24
1
2
7
Preuss
,
Kelm
,
Fox
,
Rinderkn
Thrall
4:26.51
1
8
Thomas
,
Edwards
,
Jackson
,
Ray
Tenaha
4:39.19
1
Womens Shot Put 1A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Neimeyer, Vicki
Yorktown
39-11.25
(12.17m)
1
10
2
Williams, Tricia
Lometa
37-11.75
(11.58m)
1
8
3
Jendrusch, Caitlin
Falls City
36-06.75
(11.14m)
1
6
4
Silva, Sadie
Lohn
34-07.75
(10.56m)
1
4
5
Walters, Ashley
Center Point
34-01.50
(10.40m)
1
2
6
Lambert, Caitlyn
Zavalla
33-05.75
(10.20m)
1
1
7
Harvey, Alli
Colmesneil
33-03.75
(10.15m)
1
8
Salinas, Lillian
Lasara
32-02.50
(9.82m)
1
9
DeHaven, Catherine
Iola
30-09.00
(9.37m)
1
10
Dickerson, Lauralynn
Daisetta Hull-Da
29-10.00
(9.09m)
1
11
Dominquez, Dominique
Benavides
29-09.50
(9.08m)
1
12
Espinoza, Sonja
Richards
29-01.25
(8.87m)
1
13
Taylor, Megan
Ganado
28-01.00
(8.56m)
1
14
Lewis, Tana
D'Hanis
27-09.50
(8.47m)
1
15
Cryer, Shelby
Zavalla
27-05.50
(8.37m)
1
--
Milliorn, Nikki
Barksdale Nueces
ND
(--)
1
Womens Discus 1A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Williams, Tricia
Lometa
125-02.50
(38.16m)
1
10
2
Lambert, Caitlyn
Zavalla
119-06
(36.42m)
1
8
3
Oden, Lauren
Shiner
111-09.75
(34.08m)
1
6
4
Killough, Kassie
Utopia
108-03
(32.99m)
1
4
5
Dunk, Leanna
Flatonia
107-06.50
(32.78m)
1
2
6
Walters, Ashley
Center Point
105-04.25
(32.11m)
1
1
7
Posada, Victoria
Bruni
104-07.25
(31.88m)
1
8
Jendrusch, Caitlin
Falls City
104-01.50
(31.74m)
1
9
Dziuk, Tiffany
Falls City
96-11
(29.54m)
1
10
Aguilar, Victoria
Dime Box
91-07.75
(27.93m)
1
11
Thomas, Destinee
Tilden Mcmullen
86-03.50
(26.30m)
1
12
Morrison, Talli
Cherokee
86-00.25
(26.22m)
1
13
Washington, Rian
Lohn
82-03
(25.07m)
1
14
Cryer, Shelby
Zavalla
82-01.50
(25.03m)
1
15
Ray, AshLee
Tenaha
74-09.25
(22.79m)
1
16
Handley, Kelli
Chester
74-05
(22.68m)
1
Womens High Jump 1A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gillin, Heather
Tilden Mcmullen
5-04.00
(1.63m)
1
10
2
Soignet, Kori
Evadale
5-04.00
(1.63m)
1
8
3
Dunk, Leanna
Flatonia
5-00.00
(1.52m)
1
6
4
Thompson, Chastity
Leakey
5-00.00
(1.52m)
1
4
5
Carter, Khadijah
Goodrich
5-00.00
(1.52m)
1
2
10
Guerra, Alexis
Falls City
4-10.00
(1.47m)
1
10
Roberson, Anna
Port Aransas
4-10.00
(1.47m)
1
12
Dugat, Sara
Zavalla
4-10.00
(1.47m)
1
6
Wallace, Tymber
Rochelle
4-10.00
(1.47m)
1
1
7
Riley, Grace
Agua Dulce
4-10.00
(1.47m)
1
8
Barnett, Mikhaila
Lometa
4-10.00
(1.47m)
1
8
Ferguson, Rachel
Pineland West Sa
4-10.00
(1.47m)
1
--
Gerardo, Selina
Brackettville Br
NH
(--)
1
--
Hudson, Caroline
Mason
NH
(--)
1
--
Cies, Aby
Round Top-Carmin
NH
(--)
1
--
Hohlt, Megan
Round Top-Carmin
NH
(--)
1
Womens Long Jump 1A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Barnes, Shakera
Snook
17-06.25
(5.34m)
nwi
1
10
2
Carter, Khadijah
Goodrich
16-07.50
(5.07m)
nwi
1
8
3
Hoskins, Miya
Snook
15-11.50
(4.86m)
nwi
1
6
4
Garza, Chloe
Pettus
15-11.00
(4.85m)
nwi
1
4
5
Walls, Kendra
Rochelle
15-07.50
(4.76m)
nwi
1
2
6
Capps, Courtney
Eden
15-05.00
(4.70m)
nwi
1
1
7
Crawford, Camari
Falls City
15-02.00
(4.62m)
nwi
1
8
Auld, Keena
Leakey
14-11.50
(4.56m)
nwi
1
9
Dees, Hayley
Ganado
14-08.00
(4.47m)
nwi
1
10
Elder, Anna
Pettus
14-07.75
(4.46m)
nwi
1
11
Wiese, Brittney
North Zulch
14-07.25
(4.45m)
nwi
1
12
Spencer, Gabby
Martinsville
14-05.00
(4.39m)
nwi
1
13
Seymour, Abby
Castroville Medi
14-01.00
(4.29m)
nwi
1
14
Barlow, Tyanna
Leggett
13-09.50
(4.20m)
nwi
1
15
Broussard, Jaymee
Colmesneil
13-06.00
(4.11m)
nwi
1
--
Donnell, Allison
Tilden Mcmullen
ND
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump 1A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Carter, Khadijah
Goodrich
38-01.00
(11.61m)
nwi
1
10
2
Auld, Keena
Leakey
36-07.00
(11.15m)
nwi
1
8
3
Hoskins, Miya
Snook
35-07.00
(10.85m)
nwi
1
6
4
Walls, Kendra
Rochelle
35-05.50
(10.81m)
nwi
1
4
5
McDonald, Amanda
Johnson City Hig
34-05.75
(10.51m)
nwi
1
2
6
Elder, Anna
Pettus
33-10.75
(10.33m)
nwi
1
1
7
Boyd, Kristin
Castroville Medi
33-09.50
(10.30m)
nwi
1
8
Spencer, Gabby
Martinsville
33-07.50
(10.25m)
nwi
1
9
Moore, Jessica
Lometa
32-07.50
(9.94m)
nwi
1
10
Wiatrek, Emily
Falls City
32-06.50
(9.92m)
nwi
1
11
Garcia, Cristina
Snook
32-02.00
(9.80m)
nwi
1
12
Soignet, Kori
Evadale
30-08.25
(9.35m)
nwi
1
13
Newsome, Mariah
Round Top-Carmin
29-10.50
(9.11m)
nwi
1
14
Dawson, Danielle
Tilden Mcmullen
29-05.00
(8.97m)
nwi
1
15
Sellman, Ashley
Shelbyville
28-01.25
(8.57m)
nwi
1
--
Crawford, Camari
Falls City
DQ
(--)
nwi
1
Womens Pole Vault 1A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wright, Maggie
Evant
10-06.00
(3.20m)
1
10
2
Crawford, Camari
Falls City
9-06.00
(2.90m)
1
8
3
Moy, Shaw
Falls City
8-06.00
(2.59m)
1
6
4
Lescuer, Jaz
Center Point
8-06.00
(2.59m)
1
4
5
Blocker, Haleigh
Falls City
8-06.00
(2.59m)
1
2
6
Waters, Victoria
West Hardin
8-06.00
(2.59m)
1
1
7
Edwards, Siera
Barksdale Nueces
8-00.00
(2.44m)
1
8
Maenius, Glory
Johnson City Hig
7-06.00
(2.29m)
1
9
Broussard, Jaymee
Colmesneil
7-06.00
(2.29m)
1
10
Jorgenson, Breanna
Comstock
7-00.00
(2.13m)
1
--
Gomez, Anna
Oglesby
NH
(--)
1
--
Carrell, Summer
Zavalla
NH
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#texas-uil
#1a-region-4
#championships
#outdoor
#track
#field
#state
432 shares:
Texas UIL 1A Region 4 Championships
,
Agua Dulce H S Track & Field and Cross Country - Agua Dulce, Texas
,
Ben Bolt-pal Blanco H S Track & Field and Cross Country - Ben Bolt, Texas
,
Benavides Secondary Track & Field and Cross Country - Benavides, Texas
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Louise H S Track & Field and Cross Country - Louise, Texas
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2014
1
2013
4
2012
2
2011
1
2010
1
Show 2 more
Hashtags
#texas-uil
#1a-region-4
#championships
#outdoor
#track
#field
#state
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!